شما اینجا هستید: برگ نخستخدماتتصفیه آب فیلتراسیون فیلتر دیاتومیت

فیلتر دیاتومیت

فیلتر دیاتومیت (Diatomite Filter)


فیلتر دیاتومیت

فیلتر دیاتومیت از صفحات با پوشش پارچه ای تشکیل شده که به روی آنها خاک دیاتومیت قرار میگیرد و یک پوشش کیک مانند عمل تصفیه آب را با کیفیت بالا انجام می دهد. این نوع فیلتر بیشتر جهت تصفیه آب استخرها بکار گرفته می شود و قابلیت جذب مواد معلق تا 15 میکرون را دارا می باشد.

پودر دياتوميت به علت سطح آزاد زياد و حجم توده اي كم مي تواند بيش از 2 برابر وزن خود آب جذب كند به خاطر اين خاصيت از دياتوميت به عنوان جذب كننده آب در قالي شويي، حمل كننده هاي ضد آفت و همچنين در حمل و نقل مواد خطرناك مانند اسيد سولفوريك و اسيد فسفريك استفاده مي شود. به علت شباهت دياتوميت به سيليكات هاي اپال اين ماده داراي سختي مناسبي جهت ايجاد سايش ملايم بر روي سطوح فلزي مي باشد. دياتوميت در برخي موارد به عنوان منبعي براي توليد سيليس به كار مي رود.

ساختار ويژه و بي‌اثر بودن دياتوميت از نظر شيميايي آن را به صافي مناسبي تبديل كرده است (در استخرهاي شنا، تصفيه آب، حلالهاي شوينده، آنتي بيوتيك‌ها، مواد دارويي، نوشابه، آب ميوه و چربي‌هاي خام و روغن‌هاي گياهي، روغن‌هاي روان كننده، مواد شيميايي آلي و غيرآلي، الكلها و...).براي جداسازي ذرات جامد معلق از مايعات و يا يك لايه از پودرهاي منفذدار مي‌تواند ذرات بزرگ را به دام بياندازد. صافي‌هاي ريزتر مانند دياتوميت، ذرات ريز را قبل از رسيدن به محل جمع‌آوري كرده و سرعت چرخه فيلتراسيون را بالا مي‌برند.

اندازه و شكل ذرات دياتوميت شرايط مناسبي براي نفوذپذيري و عبور سريع مايعات را در خود فراهم كرده است. ساختار دياتوميت از طبقاتي تشكيل شده كه 85-90% آن فضاي خالي بوده و ميلياردها ذره در يكديگر تداخل پيدا كرده است. اين ساختار شبكه‌اي را ايجاد مي‌كند كه قادر است ذرات زائد را به دام بياندازد. بعد از استفاده دياتوميت را مي‌توان متراكم كرد به صورتي كه حجم فضاهاي خالي ان حفظ شود. در اين حالت ناخالصي‌ها به صورت لكه‌هايي قابل مشاهده در آمده و از دياتوميت جدا مي‌گردد و دياتوميت را دوباره مورد استفاده قرار مي‌دهند.

سایر تجهیزات تصفیه فاضلاب

سایر مواد شیمیایی موجود

شرکت ابنیه پایدار سبز

آدرس:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم

تلفن:

22227849
22261233
26423930

فکس:

22264993
26423668

کد پستی:

1547936515