شما اینجا هستید: برگ نخستدیفیوزر

دیفیوزر

فیلتر پرس, پساب, دیفیوزر, فیلتر کارتریج, فیلتر دیانومیت

در تصفیه خانه های فاضلاب، هوادهی معمولاً با دو هدف صورت می پذیرد

1) ایجاد تلاطم در فاضلاب جهت جلوگیری از تشکیل رسوب و لجن در کف مخازن

2) جلوگیری از ایجاد شرایط بی هوازی در مخازن و هوادهی و هوا رسانی به باکتریهای هوازی فاضلاب به منظور تجزیه فاضلاب

 

در هردو این شرایط بایستی ابزار مناسب جهت ورود و تزریق هوا به فاضلاب وجود داشته باشد. این ابزار در صنعت آب و فاضلاب با نام دیفیوزر هوادهی شناخته می شود. شرکت ابنیه پایدار سبز در این راستا اقدام به واردات دیفیوزر از برندهای مختلف در سه مدل دیسکی، تیوبی و ممبرانی یا صفحه ای در دو تیپ دیفیوزر حباب ریز و حباب درشت نموده است.

دیفیوزرهای موجود در انبار شرکت ابنیه پایدار سبز شامل برندهای زیر می باشند:

1)     (Jager (Germany

2)     (Aquaflex (Turkey

3)      (KamAir (Taiwan

4)      (Aquaconsult (Austria

5)      (Super Aerator (Australia

6)      (Ecologix (USA

 

انواع مختلف دیفیوزرهای موجود:

Fine Bubble, Coarse Bubble, Disc Diffuser, Tube Diffuser, Plate Diffuser, Super Saddle Tube Diffuser, Oxygen Transfer Rate (OTR), Aerator


فرآیند تصفیه آب و فاضلاب شامل مراحل مختلفی می‌باشد. در تصفیه فاضلاب یكی از مهم ترین واحدها كه نقش مهمی در تصفیه ایفا می‌كند واحد هوادهی می‌باشد. در این حوضچه باكتریهای هوازی غالب می‌گردند این باكتریها جهت تصفیه نیاز به اكسیژن دارند بخشی از اكسیژن از طریق هوا و لایه های سطحی در فاضلاب تأمین می‌گردد ولی در صورت بالا بودن میزان دبی فاضلاب و بارآلی نیاز به تجهیزات جانبی جهت تأمین اكسیژن می‌باشد.

به طور كلی تجهیزات هوادهی شامل هواده های سطحی، عمقی می‌باشد. هواده‌های سطحی در حوضچه های بزرگ با آلایندگی بالا مثل متعادل ساز توصیه می‌شود. برای حوضچه‌های هوادهی استفاده از انواع دیفیوزرها مناسب است.


دیفیوزر ها یا افشانک هابسته به نوع كاربرد و اندازه روزنه ها در انواع حباب ريز و حباب درشت موجود مي باشند .افشانك هاي نوع حباب ريزاز يك ديسك با قاب گهدارنده محكم از جنس پلي پروپلين و يك غشاء لاستيكي قابل انعطاف از جنس EPDM که دارای روزنه های بسیار ریزی جهت عبور حباب هاي هوا می باشد تشكيل مي گردند . اتصال ورودي افشانك در قسمت تحتاني قاب تعبيه شده است كه توسط بوشن هم سايز و يا كمربند ویژه اتصال از جنس پلي اتيلن قابل نصب روي انواع لوله مي باشد . بهترین نوع دیفیوزرها، دیفیوزرهای حباب ریز می‌باشد. زیرا هر چه اندازه حبابها ریزتر باشد سطح خارجی حباب‌ها افزایش یافته و اكسیژن رسانی به فاضلاب بیشتر و با سرعت بالاتری انجام می‌پذیرد.در بسياري از موارد بدليل نياز به اختلاط و تلاطم بيشتر بويژه درحوضچه هاي متعادل سازي فاضلاب استفاده از افشانک های حباب درشت(coars bubble) ترجیح داده می شوند . این افشانک ها قابليت اختلاط شدیدتر جهت و تعليق رسوبات و لجن هاي غليظ را دارا مي باشند . افشانك هاي حباب درشت اغلب از جنس پلي پروپلين و پي وي سي به شكل هاي بشقابي ساده و سوپاپي قابل عرضه مي باشند . با توجه به تنوع موجود در طرح افشانك ها ، ساير انواع آن در دل هاي مختلف از قبیل لوله اي ، سراميكي طبق سفارش قابل تهیه و عرضه مي باشند .این افشانک ها در حوضچه های هوادهی آب و فاضلاب و استخرهای پرورش ماهی جهت انتقال و توزیع مناسب اکسیژن در آب کاربرد دارند

 

دانلود کاتالوگ Ecologix 
دانلود کاتالوگ دیفیوزر با مارکJager
دانلود کاتالوگ دیفیوزر با برند Kamair

 

 

سایر تجهیزات تصفیه فاضلاب

سایر مواد شیمیایی موجود

شرکت ابنیه پایدار سبز

 تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم
 تلفن: 22261233-26423930-26709130
 فکس:22264993-26423668