شما اینجا هستید: برگ نخستفیلتر فایبرگلاس FRP

فیلتر فایبرگلاس

فیلتر فایبرگلاس (FRP)

فیلتر فایبرگلاس (FRP)

 
فیلترهای فایبرگلاس یا FRP در دهه های اخیر در صنعت آب و فاضلاب بسیار محبوب گردیده اند. برتری فیلترهای فایبرگلاس (FRP) نسبت به فیلترهای فلزی و استلنس استیل در وزن کم آنها، قیمت مناسب و عدم زنگ زدن یا خوردگی بدنه آنها می باشد. به نحوی که بعضاً در سایزهای کوچک (6×13) تا متوسط (62×21) توسط یک یا دو نفر کارگر به راحتی قابل حمل، نصب و راه اندازی می باشد. از معایب فیلترهای FRP می توان به احتمال شکست بدنه در هنگام حمل و نصب، بر اثر برخورد اجسام نوک تیز یا سنگین اشاره نمود. از دیگر مشکلات فیلترهای فایبرگلاس (FRP)، تخلیه و تعویض رزین، سیلیس یا کربن اکتیو موجود در آنها بود که در نسل جدید این فیلترها با تعبیه دریچه بازدید (Manhole and Handhole) در کنار یا پایین فیلتر، این مشکل برطرف گردیده است.

لایه درونی این فیلترها از مواد کامپوزیتی ساخته می شود و سپس مشابه آنچه در گچ گرفتن اعضای شکسته بدن صورت میگیرد، روی پارچه فیلتر فایبر گلاس پوسته بیرونی با رزین اپوکسی صمغ مانند مستحکم می گردد.

فیلترهای GRP یا گلس فایبر نیز عملاً مشابه فیلترهای FRP بوده و به راحتی در دماهای بالا نیز کارایی دارند. فیلترهای FRP و فیلترهای GRP می توانند به راحتی به عنوان فیلتر شنی، فیلتر کربن اکتیو، فیلتر رزینی یا سختی گیر به کار گرفته شوند. شرکت ابنیه پایدار سبز این فیلترها را در سه دسته فیلترهای FRP با سایز کوچک و متوسط، فیلترهای FRP با سایز متوسط و بزرگ و فیلترهای FRP استخری (که معمولاً قطری زیاد و ارتفاعی کم دارند) تقسیم بندی نموده است.

فیلترهای FRP می توانند جهت مصارف شرب و غذایی دارای گواهی NSF باشند.

فشار کاری این فیلترها می تواند 6 بار، 10 بار و یا بیشتر بر اساس نیاز مشتری تعیین و طراحی گردد. همچنین این فیلترها از دمای 5 تا 160 درجه سانتی گراد کاراریی دارند. بدنه فیلترهای FRP در مقابل یخ زدگی بایستی محافظت گردد.
 

بایستی توجه داشت که نحوه کارکرد فیلترهای FRP کاملا مشابه نحوه کارکرد همان فیلتر با جنس استنلس استیل یا کربن استیل می باشد و صرفاً جنس بدنه و بعضاً قطر بدنه ممکن است متفاوت باشد. انواع مدیای فیلتر و دسته بندی آنها در شکلهای زیر ارائه گشته است.

 

شکل شماتیک نحوه لایه بندی فیلتر فایبر گلاس (سختی گیر رزینی)

 

شکل شماتیک نحوه بکارگیری فیلتر فایبر گلاس (سختی گیر رزینی)

 

شکل شماتیک نحوه بکارگیری
فیلتر شنی فایبر گلاس

 

شکل شماتیک نحوه بکارگیری
فیلتر کربن اکتیو فایبر گلاس

شکل شماتیک نحوه بکارگیری  فیلتر کربن اکتیو فایبر گلاس   شکل شماتیک نحوه بکارگیری  فیلتر کربن اکتیو فایبر گلاس
     

شکل شماتیک نحوه بکارگیری
فیلتر دو بستره فایبر گلاس

(Dual Media FRP Filter)

 

شکل شماتیک نحوه بکارگیری
فیلتر چند بستره فایبر گلاس

(Multi Media FRP Filter)

شکل شماتیک نحوه بکارگیری  فیلتر دو بستره فایبر گلاس  (Dual Media FRP Filter)   شکل شماتیک نحوه بکارگیری  فیلتر چند بستره فایبر گلاس  (Multi Media FRP Filter)

 

فیلترهای استخری فایبرگلاس با مارکهای سوییم (Swim)، هایوارد (Hayward)، پیورکس تریتون (Purex Triton) آسترال پول (Astral Pool) و... قابل ارائه می باشد.

پرشروسل FRP جهت ممبرانهای RO با مارکهای کدلاین (codeline)، ویتک (VETEC)، ماکسی پیور (Maxi Pure)، نویی (NOYI)، مارک Canature Hua Yu، رونیکس (Runxin) و... قابل ارائه می باشد.
 
نازل آب پخش کن و آب جمع کن   شیر دستی و شیر اتوماتیک
نازل آب پخش کن و آب جمع کن   شیر دستی و شیر اتوماتیک
 

فیلترهای FRP سایز کوچک تا متوسط

(8×17 to 21×62 inch) (20×43 to 53×160 cm)
 
مخزن فیلتر فایبرگلاس (FRP)فیلترهای FRP سایز متوسط تا بزرگ

(24×72 to 72×79 inch and more) (60×180 to 182×200 cm and more)

در این سایز از فیلترها امکان ساخت بر مبنای سفارشی مشتری وجود داشته و در برخی سایزهای پرکاربرد پیش ساخته، دریچه های بازدید دستی (Handhole) و دریچه بازدید نفر رو (Manhole) تعبیه شده است.
 
فیلتر FRP استخری مارک aventura
 
در ادامه نمونه ای از فیلترهای استخری به همراه مشخصات و استانداردهای مارک Triton آمده است.
 
 
استاندارد فیلتر FRP استخری
 
 

 

شیرآلات، نازل و اتصالات داخل فیلترهای FRP

 
نحوه لوله کشی در فیلترهای فایبرگلاس چگونه است
 
 
شماتیک و داخلی فیلترهای FRP
 
 
شماتیک و داخلی فیلترهای FRP
 

فروش فیلتر فایبرگلاس معمولاً به همراه فروش نازل های آب جمع کن و آب پخش کن، شیر دستی یا اتوماتیک مخصوص فیلتر فایبرگلاس و مدیای داخل فیلتر (اعم از سیلیس، آنتراسیت، رزین، کربن اکتیو، گارنت و...) می باشد. با توجه به تنوع فیلترهای فایبرگلاس، فروش فیلتر FRP غالباً براساس مدلهای وارد شده و موجود در انبار شرکت ابنیه پایدار سبز صورت می پذیرد. خرید و فروش اینترنتی فیلترهای FRP پس از نهایی شدن قیمت فیلترهای FRP براساس نیاز مشتری قابل انجام می باشد.

برخی از پروژه های انجام شده در زمینه فیلترهای فایبرگلاس (FRP)

پروژه پارس جنوبی فاز 19- مخازن FRP سیستم پیش تصفیه RO

سایر تجهیزات تصفیه فاضلاب

سایر مواد شیمیایی موجود

شرکت ابنیه پایدار سبز

آدرس:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم

تلفن:

22227849
22261233
26423930

فکس:

22264993
26423668

کد پستی:

1547936515