شما اینجا هستید: برگ نخستپکیج کلرزنی

پکیج کلرزنی

پکیج کلرزنی یا پکیج تزریق کلر (Chlorine Dosing Package)

پکیج کلرزنی

پکیج کلرزنی مسئولیت ویژه ای در کنترل سلامت آبهای مصرفی چه به صورت آشامیدنی و یا کشاورزی بر عهده دارد. یکی از مهم ترین مراحل تصفیه آب و فاضلاب، نابودی باکتری های خطرناک و میکروب های بیماری زا (گندزدایی) و پاکسازی پساب ها جهت تخلیه شدن در روان آبهای سطحی و یا استفاده از آنها در زمینه کشاورزی می باشد. از روش های گندزدایی آب می توان به کلرزنی، ازن زنی و استفاده از برم، ید دی اکسید کلر و اشعه ماوراء بنفش اشاره کرد. به دلیل مزیت های رقابتی پیکیج کلرزنی از جمله قبیل کارایی بالا در غلظت پائین، ارزان و در دسترس بودن، داشتن باقیمانده در آب پس از عمل گندزدائی و سهولت بهره برداری، رواج بیشتری نسبت به سایر روش های گندزدایی دارد.

کاربرد پکیج کلرزنی

- گندزدایی آب به منظور تهیه آب آشامیدنی
- تصفیه و ضدعفونی آب در استخرهای شنا
- گندزدایی و ضدعفونی پساب های صنعتی و فاضلاب ها
- پیش تصفیه و گندزدایی آب ورودی به سیستم های اسمز معکوس و در سیستم های اولترافیلتراسیون جهت جلوگیری از گرفتگی غشاهای پلی آمید
- گند زدایی آب مصرفی برج های خنک کن
- گندزدایی آب مصرفی در صنایع مختلف از جمله: شیمیایی، پتروشیمی، کاغذ سازی، نساجی، زنگرزی، غذایی، دارویی، پزشکی، آزمایشگاهی، دامداری و ...
- اکسیداسیون آمونیاک، آهن، منگنز و سولفید و نیز حذف BOD موجود در آب و فاضلاب

انواع پکیج کلرزنی

- کلرزن مایع
- کلرزن گازی

ساختار و طراحی پکیج کلرزنی از نوع مایع

پکیج کلرزنی مایع شامل پمپ تزریق دیافراگمی دارای پوشش مقاوم در برابر خوردگی و عموما از جنس PVC / PE در ظرفیت های مختلف بر مبنای لیتر بر ساعت و فشار کاری بر مبنای Barr محاسبه، طراحی و تولید می گردد. این سیستم دارای شلنگ مکش از داخل مخزن و شیر تزریق بر روی خط می باشد و میی توان بصورت کاملا دقیق و محاسباتی میزان تزریق کلر را اندازه گیری و کنترل نمود. در این سیستم مخازنی از جنس پلی اتیلن به همراه الکتروموتور اروپایی و شافت و پروانه ضد زنگ جهت اختلاط کلر و آماده سازی سیستم کلرزنی در نظر گرفته شده است همچنین در پکیج های کلرزنی ویژه از سیستم هایی تزریق کلر هوشمند استفاده کرد که به صورت آنلاین کلر باقی مانده در آب اندازه گیری خواهد شد.

ساختار و طراحی پکیج کلرزنی از نوع گازی

سیستم کلرزن گازی شامل دستگاه تزریق دیواری اتوماتیک (به همراه دستگاه وکیوم رگلاتور) و نیز دستگاه انژکتور به همراه بوستر پمپ و دستگاه تعویض کننده و دستگاه آنالایزر جهت نشان دادن میزان کلر باقی مانده به همراه پمپ نمونه گیری و تابلوی فرمان و نیز سیلندر گاز می باشد، در سیستم کلرزنی گازی سیستم های آشکارساز گاز کلر (دتکتور)، سیستم اندازه گیری آنلاین کلر (آنالایزر) و سیستم خنثی ساز گاز کلر (اسکرابر) و سیستم های اتوماتیک تزریق کلر با استفاده از شیر برقی و افزودن سیستم اندازه گیری پرتابل کلر، PH، کدورت، هدایت الکتریکی و دیگر پارامترها بر اساس نیاز مشتری اعلام می گردد.

موارد ایمنی استفاده از پکیج های کلرزنی از نوع گازی

کلر، گاز خطرناک بوده و کار با آن نیاز به احتیاط های لازم دارد و از آنجایی که کلرگازی سمی، محرک و میزان حد مجاز آستانه آن در هوای استنشاقی معادل ۳ میلی گرم در مترمکعب مطابق با استانداردهای (TLV) خفه کننده برای انسان است و تنفس گاز کلر به مقدار زیاد باعث مسمومیت بسیار شدید و گاهی مرگ می شود، لذا استفاده از کلر زن گازی باید با توجه به رعایت ضوابط ایمنی خاصی صورت گیرد تا از بروز احتمالی حوادث و خطرات جانبی و مالی ناشی از نشت گاز در محیط کار و محیط زیست جلوگیری شود.

شماتیک سیستم پکیج کلرزنی

روش‌های دیگر ضدعفونی نمودن آب:

  • - پکیج تزریق گاز کلر
  • - پکیج تزریق گاز اوزون (O3)
  • - پکیج هیپوکلریناتور
  • - ضدعفونی نمودن آب از طریق اشعه UV (اشعه ماوراء بنفش)

اطلاعات ارائه شده در وبسایت کلی می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشورت در خصوص پروژه مورد نظرتان، با کارشناسان شرکت ابنیه پایدار سبز تماس حاصل فرمایید.

سایر تجهیزات تصفیه فاضلاب

سایر مواد شیمیایی موجود

شرکت ابنیه پایدار سبز

آدرس:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم

تلفن:

22227849
22261233
26423930

فکس:

22264993
26423668

کد پستی:

1547936515